OCENY ZA MECZ: Chelsea 4:0 Preston North End [3. runda Pucharu Anglii]

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 07.01.2024 00:46 / Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 23:44

W meczu 3. rundy Pucharu Anglii (1/32 finału) Chelsea wygrała u siebie z występującym na co dzień w Championship Preston North End 4:0. Poniżej prezentujemy oceny redakcji za ten mecz.

Djordje Petrović – 6

Czyste konto i dwie udane interwencje. Solidnie i bez błędów.

Alfie Gilchrist – 6

Dobrze radził sobie z lewym wahadłowym gości Liamem Millarem, przeważnie wychodził z pojedynków zwycięsko. Kompletny debiut w drużynie seniorskiej może zaliczyć do udanych.

Axel Disasi – 6

Wykazał się szczególnie w nielicznych sytuacjach podbramkowych stwarzanych przez gości, gdy w newralgicznych momentach oddalał zagrozenie.

Levi Colwill – 7

Na środku obrony czuje się znacznie pewniej niż na jej boku. Bardzo pewnie rozgrywał, absolutnie dominował w powietrzu, wygrywając aż osiem „główek”.

Malo Gusto – 8

Kontynuuje swoją świetną formę. Gra na nieswojej stronie nie sprawia mu żadnych problemów. To po jego świetnym dośrodkowaniu Armando Broja napoczął gości. Wrażenie robi też jego wydolność, bo do końca meczu był aktywny w ataku i podłączał się do każdej akcji.

Moisés Caicedo – 6

Solidne zawody Ekwadorczyka w środku pola. Lepiej wyglądał po zmianie stron, gdy mógł operować wyżej niż w pierwszej połowie.

Enzo Fernández – 8

Szczególnie w drugiej połowie widać było korzyści płynące z jego powrotu do gry. Napędzał rozegranie i schodząc w inne strefy tworzył przewagę. Gol którego strzelił to prawdopodobnie jeden z łatwiejszych w jego karierze, ale to była tylko puenta jego bardzo dobrego występu po kontuzji.

Cole Palmer – 6

Dość niewidoczny w pierwszej połowie. Starał się schodzić niżej do środka pola i uczestniczyć w rozegraniu. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego Thiago Silva strzelił gola na 2:0.

Raheem Sterling – 7

Aktywny, lecz chimeryczny w pierwszej połowie. Po przerwie w największej mierze odpowiadał za stwarzane przez Chelsea zagrożenie, choćby zaliczając trzy udane rajdy i pięć strzałów na bramkę. Przypomniał nam o swojej pięknej bramce z rzutu wolnego w meczu z Newcastle, odtwarzając ją niemal jeden do jednego i podwyższając na 3:0.

Armando Broja – 5

Bardzo słaba pierwsza połowa zrekompensowana ładną bramką w drugiej. Bliski również drugiego trafienia w bliźniaczej sytuacji, ale tym razem jego „główka” zatrzymała się na poprzeczce.

Mychajło Mudryk – 5

Aktywny, lecz nieefektywny na lewej flance.

Noni Madueke – 6

Pozytywne wejście z ławki, którym wprowadził zagrożenie z prawej flanki i dobrą grę kombinacyjną z Gusto w bocznym sektorze. Zabrakło mu nieco zimnej krwi w dogodnej sytuacji, gdy za długo zwlekał z wykończeniem.

Thiago Silva – 7

Zaliczył wejście smoka, wchodząc z ławki i chwilę później świetną „główką” na krótkim słupku pokonując bramkarza i podwyższając na 2:0.