OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:2 Brentford

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 30.10.2023 11:08 / Ostatnia aktualizacja: 01.11.2023 23:15

W meczu 11. kolejki Premier League Chelsea przegrała u siebie z Brentford 0:2. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Robert Sánchez - 6

Nikt nie będzie go winił za stratę bramki po próbie wzmocnienia drużyny w ataku przy rzucie rożnym w doliczonym czasie gry. Co więcej, Chelsea przegrałaby wyżej gdyby nie jego dwie świetne interwencje.

Axel Disasi - 4

W obronie miał pomóc przy bronieniu górnych piłek, które zawsze były groźną bronią Brentford, a to on nie upilnował Pinnocka który strzelił na 0:1. W ataku praktycznie nie istniał.

Thiago Silva - 5

W drugiej połowie popisał się jedną świetną interwencją, która utrzymała jeszcze Chelsea w meczu. W końcówce mógłby mieć asystę, gdyby Jackson przytomniej zaatakował zbite przez niego dośrodkowanie. Popisał się też świetnym podaniem do Jamesa, które również stworzyło zagrożenie.

Levi Colwill - 5

W wielu momentach dość chaotyczny, ale również on w tym meczu raz uratował Chelsea przed niechybną stratą bramki.

Marc Cucurella - 5

Bardzo dobry szczególnie w pierwszej połowie, w drugiej w pewnym stopniu zamieszany w utratę bramki. Choć na pewno nie był jej głównym winowajcą.

Moisés Caicedo - 5

W pierwszej połowie robił to, w czym jest najlepszy - agresywnym pressingiem i odbiorami wysoko na połowie przeciwnika utrzymywał drużynę w nacisku. Po zmianie stron dość niewidoczny.

Conor Gallagher - 4

Tym razem dość kiepski występ pomocnika, z wieloma niedokładnoścami i zawahaniem pod bramką przeciwnika. Zaliczył trzy straty piłki.

Noni Madueke - 4

Dobry początek meczu, szczególnie warto wspomnieć o akcji po której ładnym strzałem z dość ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Z czasem jednak coraz bardziej gasł i pozostawał poza grą.

Cole Palmer - 7

W pierwszej połowie grał absolutny koncert. To wyglądało jakby wyszedł na "orlika" i bawił się piłką, tworząc kolegom kolejne okazje i popisując się efektownymi sztuczkami technicznymi. Niestety, dogodne okazje które stworzył, choćby tak jak ta Cucurelli, zostały zmarnowane.

Raheem Sterling - 3

Sprawiał wrażenie jakby grał z blokadą, w jego akcjach nie było tej śmiałości i bezczelności którą potrafił wygrywać Chelsea mecze. Co gorsza, przy golu na 0:1 nie wypełnił obowiązków defensywnych i zostawił Cucurellę samego z dwoma przeciwnikami.

Nicolas Jackson - 3

Bardzo słaby i pełen niedokładności występ. Szczególnie martwi jego ruch bez piłki, bo gdy koledzy posyłali piłki w pole karne, jego niemal nigdy nie było na miejscu by stworzyć zagrożenie.

Reece James - 6

Jego wejście z ławki podniosło nieco kreatywność na prawej flance, był aktywny w ofensywie a jego akcje w końcówce meczu potrafiły stworzyć zagrożenie.