OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:0 Fulham

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 03.02.2023 23:47 / Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 23:48

W meczu 22. kolejki Premier League Chelsea na Stamford Bridge zremisowała bezbramkowo z Fulham. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Kepa Arrizabalaga – 6

Popisał się świetną interwencją przy strzale Palhinhi, sprostał też choćby próbie lobu Mitrovicia. Przez większość meczu dobrze rozgrywał, ale zdarzył się też jeden rażący błąd, który musi obniżać ocenę.

Reece James – 5

Ewidentnie jeszcze nie w pełni formy fizycznej. W drugiej połowie grał śmielej niż w pierwszej, odważniej podłączał się do ofensywy. Pierwsze minuty po kontuzji odhaczone.

Thiago Silva – 8

Do pary z Badiashile’em dobrze radzili sobie z Mitroviciem, skutecznie oddalali zagrożenie gdy takie pojawiało się w polu karnym. W pierwszej połowie świetnie wypatrzył Kaia Havertza, ten jednak minimalnie spalił akcję.

Benoît Badiashile – 8

Wzorowy mecz Francuza. Pewny w rozegraniu, agresywny i skuteczny w doskoku, zagrał kilka przecinających środkową linię podań. Ma znakomite wejście do drużyny.

Marc Cucurella – 4

Początek meczu niezły, z kilkoma dobrymi interwencjami. Znów jednak mecz z zerowym wkładem w ofensywę i kilkoma przypadkami zgubienia pozycji.

Enzo Fernández – 7

Już w pierwszej połowie imponował skutecznym doskokiem i odbiorami piłki, dwa razy błysnął też zagrywając kapitalne podania które otwierały Chelsea sytuacje bramkowe. W końcówce bliski gola, jego strzał nieznacznie mylił słupek. Trzeba odnotować mały minus za kilka niecelnych, a dość prostych podań.

Mason Mount – 4

Słaby mecz Anglika. Jedyny godny zapamiętania moment to ten, gdy po długiej piłce Enzo stworzył Havertzowi dobrą okazję. Poza tym był mało widoczny, często niedokładny.

Conor Gallagher – 3

Fatalnie bił rzuty rożne, które kończyły swój lot na pierwszym obrońcy. Jego próby dryblingu były nieskuteczne, w pierwszej połowie zaprzepaścił co najmniej dwie nieźle zapowiadające się kontry. Miał szansę odpokutować, ale strzelając tuż zza pola karnego trafił w boczną siatkę.

Hakim Ziyech – 5

Również jemu zdarzały się niedokładności, ale wyróżniał się próbami dłuższych zagrań, które stwarzały zagrożenie. Warto wspomnieć szczególnie to, którym wyprowadził Havertza sam na sam z Leno.

Kai Havertz – 3

Powinien kończyć ten mecz z dwoma golami, nie wykorzystał swoich sytuacji. Nie dawał sobie rady z blisko kryjącymi go stoperami gości. Słaby występ.

Mychajło Mudryk – 3

Odizolowany od gry, jego flanka nie istniała. Nie miał z czego się wykazać, ale gdy już miał piłkę w pobliżu pola karnego to zaliczył dwie straty.

Noni Madueke – 5

Obiecujący debiut, mogła podobać się jego fizyczność w bezpośrednich starciach z przeciwnikami. Bezpośredniego zagrożenia jednak nie stworzył.

Raheem Sterling – 4

Również on jeszcze nie wygląda na gotowego na wejście na pełne obroty po kontuzji. Jego zmiana nie wniosła wiele.

César Azpilicueta – 5

Pewny w akcjach defensywnych, w ofensywie – jak zazwyczaj – nie zachwycił.

David Datro Fofana – 5

Pokazał że lubi grać tyłem do bramki i umie wziąć na plecy obrońcę, miał też świetną okazję by wygrać Chelsea mecz, którą poniekąd sam sobie stworzył. Zabrakło zimnej krwi przy egzekucji.