OCENY ZA MECZ: Fulham 2:1 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 12.01.2023 23:58 / Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 18:42

W zaległym meczu 7. kolejki Premier League Chelsea przegrała na Craven Cottage 0:1 z Fulham. Poniżej prezentujemy oceny redakcji za to spotkanie.

Kepa Arrizabalaga – 3

Przy pierwszej bramce bez szans, przy drugiej wycofał się z wyjścia do bramki i gol idzie w pełni na jego konto.

Trevoh Chalobah – 2

Najsłabsze ogniwo Chelsea w tym meczu. Rażące błędy w rozegraniu, nieudolność w pojedynkach.

Thiago Silva – 4

Zawinił najmniej z trójki stoperów, ale też nie był w stanie nic uratować.

Kalidou Koulibaly – 4

W pierwszej połowie fatalny, walczący z Chalobahem o miano najgorszego na boisku. Po przerwie znacznie się poprawił, był solidniejszy w pojedynkach i dobrze rozgrywał, stworzył jedną sytuację Havertzowi i napędził akcję która pośrednio, poprzez rzut wolny, dała wyrównanie.

César Azpilicueta – 2

Nie nadążał i nie nadąża. Miał bardzo duże problemy z dryblującymi Willianem i Andreasem Pereirą. Znikomy wkład w ofensywie.

Denis Zakaria – 4

Może mówić o dużym szczęściu, bo już na początku meczu jego faul był na pograniczu „jedenastki” dla Fulham. Poza tym grał poprawnie.

Mateo Kovačić – 2

To są najgorsze tygodnie Chorwata w koszulce Chelsea. Jego próby wyjścia spod pressingu, czyli na co dzień jego największy atut, za każdym razem balansują na krawędzi niebezpiecznej straty i coraz częściej się nimi kończą. Mnóstwo jego podań jest bardzo niedokładnych.

Mason Mount – 4

Lepszy niż w poprzednich meczach, szczególnie na początku gdy zdawał się nieźle rozumieć z Féliksem i Havertzem. Jest daleki od swojej najwyższej formy, bo nie „widzi” podań, które „widział” gdy potrafił rozstrzygać dla Chelsea mecze. Świetnie wykonał rzut wolny – do bramki zabrakło nie wiele, ale skończyło się na asyście.

Lewis Hall – 5

Mógł się podobać szczególnie z piłką przy nodze. Nie panikował kiedy był atakowany, umiał zagrać przez linię przeciwnika albo przenieść ciężar gry. To on indywidualną akcją wywalczył faul po którym Chelsea wyrównała.

João Félix – 4

Bezdyskusyjnie najlepszy na boisku w pierwszej połowie. Rywale sobie z nim nie radzili i musieli faulować, potrafił dochodzić do sytuacji strzeleckich, świetnie rozumiał się z kolegami z ofensywy mimo krótkiej znajomości. Niestety, wszystko zmazał skrajną nieodpowiedzialnością i bandyckim faulem, po którym bez ostrzeżenia wyleciał z boiska. Nie da się niczym takiego zachowania obronić.

Kai Havertz – 4

Dopóki na boisku był Félix grało mu się dobrze. Wymieniali się pozycjami, potrafił utrzymać się przy piłce czy przyspieszyć atak. Zmarnował dobrą okazję po dograniu Portugalczyka. Po jego czerwonej kartce został z przodu sam i ciężko było mu już cokolwiek zdziałać. Niestety, w pamięć musi zapaść też akcja, gdy mógł wypuścić Féliksa sam na sam, a zamiast tego w komiczny sposób wyjechał z piłką za linię.

Jorginho – 4

Bezbarwna zmiana. W niczym nie zawinił, w niczym nie pomógł.

Marc Cucurella – 3

Spośród czterech piłkarzy którzy weszli na boisko w 79. minucie piłkę miał najczęściej, ale nie zrobił z nią nic dobrego. Miał jedną niezłą okazję by stworzyć zagrożenie, ale zachował się aż nadto czytelnie dla obrońcy i uderzył w niego. Jego krótki występ skwitowało nieudane przyjęcie piłki po dłuższym podaniu do niego.