OCENY ZA MECZ: Chelsea 2:0 Bournemouth

Autor: Kuba Kowalczyk Dodano: 27.12.2022 23:00 / Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 23:00

Formalność załatwiona już w pierwszej połowie, a Chelsea po mundialu wraca na zwycięskie tory! Po powrocie rozgrywek ligowych The Blues zmierzyli się na własnym stadionie z Bournemouth i po dominacji nad rywalami zdołali strzelić mu dwie bramki oraz zachować czyste konto.

Kepa Arizzabalaga - 7

Nie miał zbyt wiele pracy przez cały mecz. Bournemouth dopiero pod koniec spotkania zaczęło tworzyć sobie sytuacje bramkowe, ale wszystkie strzały oddane w światło bramki trafiały w ręce Kepy.

Marc Cucurella - 7

Pracowity mecz dla Hiszpana, dawał od siebie wiele zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Miał okazję zdobyć asystę po swoim dośrodkowaniu na głowę Kaia Havertza, aczkolwiek Niemiec chybił.

Kalidou Koulibaly - 6

Solidny mecz obrońcy, raz pokazał się w akcji ofensywnej po rzucie różnym, kiedy to wywalczył dla Chelsea rzut wolny. W pierwszej połowie popełnił błąd, który mógł doprowadzić do bramki rywala, został na szczęście uratowany przez partnera z defensywy.

Thiago Silva - 7

Brazylijczyk niezmiennie pokazuje klasę. Pomijając błąd indywidualny z pierwszej połowy, przez resztę spotkania spisywał się świetnie. Najbardziej aktywny w końcówce spotkania, kiedy Bournemouth nasiliło swoje ataki.

Reece James - 7

Takiego Reece'a nam brakowało. Anglik napędzał całą prawą stronę, dośrodkowywał i odbierał piłki na całej długości boiska. Dobrze współpracował ze Sterlingiem, do momentu zejścia z boiska w drugiej połowie był jednym z najlepszych zawodników.

Jorginho - 7

Solidny występ Włocha. Zaliczył kilka odbiorów w środkowej strefie i dobrze rozprowadzał piłki po swoich kolegach z zespołu.

Denis Zakaria - 6

Specyficzny występ Szwajcara, zaliczył kilka strat, ale wiele razy ratował z kolegów z opresji swoimi odbiorami. Miał okazje do strzelenia gola, ale albo podejmował złe decyzje, albo przestrzelał. Mimo wszystko nie można odebrać mu zapału do pracy na boisku i kilku kluczowych odbiorów.

Christian Pulisic - 6

Najsłabszy z kwartetu ofensywnego. Wnosił jednak energię na lewym skrzydle i miał kilka dobrych zagrań wgłąb pola karnego. Strzelił nawet bramkę, ta jednak została anulowana po odgwizdaniu faulu w ataku, którego dopuścił się Kai Havertz.

Mason Mount - 8

Miał duży udział przy pierwszej bramce, przy której swoim doskonałym podaniem napędził akcję. Do tego sam dołożył piękne trafienie zza pola karnego. Podejmował dobre decyzje i świetnie obsługiwał kolegów. Najlepszy mecz Mounta od dawna.

Raheem Sterling - 7

Przy pierwszym trafieniu zanotował fantastyczną asystę. Miał kilka strat i nieudanych dryblingów, ale po prawej stronie, zarówno z James'em, jak i Azpilicuetą za plecami był bardzo aktywny. Sterling zagrał o wiele lepiej, niż zdarzało mu się przed mundialem.

Kai Havertz - 8

Niemiec był dziś bardzo pracowity z przodu. Miał udział przy obu golach Chelsea, najpierw umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości, a później prostym wycofaniem zaasystował Mount'owi. Symbol przebudzenia ofensywy The Blues z dzisiejszego meczu.

Rezerwowi

Cesar Azpilicueta - 6

Zmienił kontuzjowanego James'a i nie dał w drugiej połowie tyle samo jakości co Anglik. Był jednak waleczny i zaliczył kilka odbiorów, dobrze współpracował ze Sterlingiem.