OCENY ZA MECZ: Chelsea 2:1 Dinamo Zagrzeb

Autor: Radek Pawłowski Dodano: 03.11.2022 00:41 / Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 00:43

W meczu 6. kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów w grupie E Chelsea pokonała u siebie 2:1 Dinamo Zagrzeb. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Édouard Mendy – 5

Przy straconej bramce z jednej strony strzał był z bardzo bliskiej odległości, z drugiej strony piłka poleciała prosto w niego. W pierwszej połowie miał też jedną udaną interwencję po tym gdy goście znów doszli do strzału głową.

César Azpilicueta – 6

Poprawny występ kapitana Chelsea, aktywny zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Przy bramce dla gości miał pecha – przy próbie interwencji piłka praktycznie odbiła się od jego głowy, dzięki czemu Petković znalazł się na dogodnej pozycji i trafił do siatki. Nieco do życzenia pozostawiały jego dośrodkowania z prawej flanki.

Kalidou Koulibaly – 7

Poprawny występ Senegalczyka, widać u niego coraz śmielsze wprowadzanie piłki na połowę przeciwnika i próby robienia przewagi.

Trevoh Chalobah – 6

Bramka Petkovicia idzie w największej mierze na jego konto – to on był odpowiedzialny za napastnika. Poza tym grał nieźle.

Ben Chilwell – 5

Druga połowa o wiele lepsza niż pierwsza część w jego wykonaniu. Miał kilka dobrych zagrań w pole karne, natomiast za każdym razem brakowało zrozumienia z partnerami z ataku.

Denis Zakaria – 7

To był jego debiut i już w swoim pierwszym meczu z w koszulce Chelsea był jednym z najlepszych na boisku. Potrafił pokazać się w odbiorze piłki, do tego dołożył bramkę w pierwszej połowie wchodząc w drugie tempo w pole karne. W jego grze znalazło się też kilka niedokładności, ale Szwajcar całościowo znacząco się tego wieczoru wyróżniał.

Jorginho – 7

Bardzo dobry występ Włocha, pracował za dwóch w środku pola często instruując Zakarię w jaki sposób Szwajcar ma się ustawiać. Wiedział kiedy przyspieszyć grę, a kiedy uspokoić i utrzymać zespół przy piłce. To jego podanie przez dwie linie napoczęło gości i otworzyło drogę do gola na 1:1.

Mason Mount – 7

Zaliczył asystę przy bramce Zakarii, sam był też blisko strzelenia bramki z rzutu wolnego. Kilka razy błysnął techniką w środku pola, był dziś bardzo aktywny, choć czasem niedokładny. Dobry mecz wychowanka.

Pierre-Emerick Aubameyang – 6

Przy bramce Raheema Sterlinga zachował się przytomnie i inteligentnie wystawił Anglikowi piłkę piętką. Grał dziś na skrzydle, co może być traktowane jako eksperyment. Sam też był bliski strzelenia z tej strefy boiska gola gdy zszedł do środka i trafił w poprzeczkę. Miał jedną klarowną sytuację, której pozbawił sam siebie błędem technicznym.

Kai Havertz – 6

Próbował kilku niekonwencjonalnych podań, w pierwszej połowie mógł mieć dwie asysty gdyby Sterling popisał się lepszą skutecznością. Sam też oddał groźny strzał głową. Niezłe zawody Niemca.

Raheem Sterling – 6

Wreszcie się odblokował, ze spokojem kończąc ładną akcję Chelsea i wyrównując wynik. Miał jeszcze dwie inne okazje, ale widać że do jego najwyższej formy jeszcze kawałek.

Conor Gallagher – 7

Najlepszy spośród tych, którzy weszli z ławki w dzisiejszym meczu. Miał okazję do strzelenia bramki ale dobrą interwencją popisał się Livaković. Wniósł do gry dużo intensywności, ładnym podaniem wyprowadził jeden z kontraktaków.

Armando Broja – 5

Operował bliżej prawej flanki, ale nie potrafił z tej strefy zrobić szczególnego zagrożenia.

Thiago Silva – 5

Po jego wejściu w defensywie za dużo pracy już nie było, mógł za to strzelić gola, ale przy stuprocentowej fatalnie się pomylił.