OCENY ZA MECZ: Chelsea 1:1 Manchester United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.10.2022 08:45 / Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 08:13

W sobotni wieczór Chelsea zremisowała z Manchesterem United 1:1. Końcówka tego spotkania była niezwykle emocjonująca. Najpierw prowadzenie The Blues dał Jorginho, który wykorzystał rzut karny, zaś w czwartej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Casemiro. Zdjęcia z systemu goal-lina pokazały, że po uderzeniu Brazylijczyka piłka przekroczyła linię bramkową zaledwie o kilka centymetrów. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji za to spotkanie.

Kepa Arrizabalaga – 8

Choć nie udało mu się podtrzymać serii meczów z czystym kontem, można przyznać, że rozegrał kolejny bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie zanotował kilka bardzo dobrych interwencji, m.in. po strzałach Rashforda i Antony'ego, dzięki czemu do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie także grał bardzo pewnie. Trudno go winić za straconą bramkę, gdyż strzał był bardzo precyzyjny. Hiszpan zrobił wszystko, co w jego mocy, żeby wybić piłkę, jednak zabrakło mu bardzo niewiele.

Trevoh Chalobah – 8

W tym meczu był jednym z naszych najlepszych zawodników. W obronie zagrał kapitalnie, był bardzo czujny, skuteczny i pewny siebie. W zasadzie nie popełniał błędów. Takie występy na pewno pomogą mu w zapewnieniu sobie miejsca w pierwszym składzie.

Thiago Silva – 7

Brazylijczyk także zagrał bardzo pewnie, choć nie był aż tak widoczny, jak jego młodszy kolega. Na pewno wykonał swoje zadanie bez zarzutu.

Marc Cucurella – 5

On z kolei nie potrafił dorównać poziomem do swoich kolegów z defensywy. Był chaotyczny i zaliczył kilka prostych strat. Po jego zejściu nasza gra zaczęła wyglądać o wiele lepiej.

César Azpilicueta – 6

Rozegrał dobre spotkanie, przede wszystkim w defensywie. Jego pracowitość była przydatna zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy przez większość czasu broniliśmy się przed atakami rywala. Także w pierwszej części gry Hiszpan zapoczątkował jeden z naszych ataków, po którym Mason Mount posłał bardzo dobre dośrodkowanie do Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Ruben Loftus-Cheek – 6

To był bardzo poprawny występ angielskiego pomocnika. Zaliczył kilka przechwytów i odbiorów, w środkowej strefie boiska prezentował się dobrze, a to tam toczyło się wiele pojedynków.

Jorginho – 7

Reprezentant Włoch także zagrał dobre spotkanie. Miał dużo pracy, ale nigdy nie unikał podań. Starał się uspokoić grę i odsunąć zagrożenie od naszego pola karnego. Należy go również pochwalić za to, że w końcówce wytrzymał ogromną presję i wykorzystał rzut karny.

Ben Chilwell – 6

Występ na pewno poprawny, ale bez rewelacji. Anglik nie jest jeszcze w najwyższej formie, ale i tak można na niego liczyć w najtrudniejszych meczach.

Mason Mount – 6

On także rozegrał dobre spotkanie, wywierał pressing na rywalach, starał się pociągnąć naszą grę do przodu, ale brakowało mu precyzji w niektórych momentach.

Raheem Sterling – 4

Występ bardzo przeciętny, by nie powiedzieć słaby. Przegrał większość pojedynków z obrońcami Czerwonych Diabłów i jego wkład w naszą grę ofensywną był znikomy. Nie takiej gry oczekuje się od zawodników jego pokroju w tego typu meczach. Anglik zawiódł po raz kolejny i potwierdził, że w ostatnich tygodniach jego forma spadła.

Pierre-Emerick Aubameyang – 4

Gabończyk także zawiódł. Miał kilka bramkowych okazji, jednak nie był w stanie ich wykorzystać. Co gorsze, nie potrafił nawet oddać celnego strzału na bramkę rywali. Gdyby wykorzystał dośrodkowanie Masona Mounta lub Bena Chilwell, na pewno można byłoby mu wybaczyć wiele niedociągnięć.

Mateo Kovačić – 7

Chorwat odmienił oblicze tego meczu, gdy już w 36. minucie pojawił się na placu gry z ławki rezerwowych. Po jego wejściu nasza gra natychmiast się poprawiła, potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, a nawet zaczęliśmy atakować rywali. 28-latek poukładał naszą grę i opanował chaos w środkowej strefie boiska.