OCENY ZA MECZ: Chelsea 2:1 West Ham United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.09.2022 05:56 / Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 07:54

Wpadka była blisko, ale ostatecznie Chelsea zdołała pokonać West Ham United 2:1 w derbowym meczu 6. kolejki Premier League. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił rezerwowy Kai Havertz dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji za to spotkanie.

Édouard Mendy – 6

W pierwszej połowie praktycznie nie miał pracy. W drugiej West Ham zaczął atakować i Édou kilka razy musiał interweniować. Z pewnością mógł zapobiec utracie bramki, gdyby wybił piłkę na rzut rożny, a nie pod nogi rywala. W końcówce Senegalczyk zawahał się i niewiele brakowało, by Młoty strzeliły wyrównującą bramkę, ale na szczęście trafienie zostało anulowane, bowiem nasz bramkarz został sfaulowany. Ogólnie zaliczył poprawny występ.

Wesley Fofana – 6

W pierwszym meczu w barwach Chelsea zaprezentował się bardzo solidnie. Na ogół zachowywał się pewnie, choć kilka razy zabrakło mu zdecydowania, co wynika z braku zgrania z pozostałymi zawodnikami. Można jednak z optymizmem podchodzić do jego dalszej gry na Stamford Bridge.

Thiago Silva – 7

W tym spotkaniu był kapitanem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pokazał, jak wygląda gra w obronie na najwyższym poziomie i był naszym najlepszym obrońcą.

Kalidou Koulibaly – 6

On także zagrał przyzwoicie. Rzadko się mylił. W jego grze brakowało jednak długich celnych podań do ofensywnych zawodników.

Reece James – 6

Anglik zagrał na dobrym poziomie. Często angażował się w poczynania ofensywne, dobrze czuł się na prawym wahadle. W drugiej połowie stracił na moment panowanie nad sobą, gdy kopnął Michaila Antonio, za co został ukarany żółtą kartką.

Mateo Kovačić – 6

Po długiej przerwie w końcu zagrał od pierwszej minuty. Występ bez fajerwerków, ale na solidnym poziomie. Powrót Chorwata do pełni zdrowia to bardzo dobra wiadomość.

Ruben Loftus-Cheek – 6

W tym sezonie zdarzyły mu się już lepsze występy, ale i tak można dobrze ocenić jego grę. Kilka razy szybkim rajdem zapoczątkował atak, co mogło się podobać.

Conor Gallagher – 6

Na pewno nie można odmówić mu zaangażowania. Zaliczył kilka odbiorów, starał się pokazywać do podań, ale momentami można było odnieść wrażenie, że jest trochę chaotyczny. Niemniej dobrze oglądało się jego grę.

Marc Cucurella – 6

Jemu także nie można odmówić woli walki, którą nadrabia niedociągnięcia techniczne. Hiszpan był bardzo aktywny i w zasadzie przez całe spotkanie starał się pomagać kolegom z ofensywy.

Christian Pulisic – 5

Co prawda zagrał odrobinę lepiej niż kilka dni temu, ale i tak nadal daleko mu od optymalnej formy.

Raheem Sterling – 5

Tym razem nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Był mało widoczny i nie potrafił stwarzać zagrożenia pod bramką rywali.

Mason Mount – 6

Po wejściu na boisko nieco ożywił naszą grę z przodu. Oby ten występ był zwiastunem zwyżki formy w jego wykonaniu.

Armando Broja – 6

Po raz kolejny zrobił bardzo dobre wrażenie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Walczył i sprawiał spore trudności obrońcom Młotów. Jeśli ofensywni zawodnicy nadal będą prezentować słabą formę, Albańczyk powinien niebawem dostać szansę od pierwszej minuty.

Ben Chilwell – 8

Takiego Bena chcemy oglądać. To był jego najlepszy występ w tym sezonie. Raptem cztery minuty po wejściu na boisko strzelił bezcenną wyrównującą bramkę, a kilkanaście minut później asystował przy decydującym trafieniu Kaia Havertza. Anglik wraca chyba do wysokiej formy, co jest doskonałą informacją.

Kai Havertz – 7

On także zaliczył bardzo dobre wejście z ławki rezerwowych. Niemiec w końcu pokazał charakter, dzielnie walczył z obrońcami West Hamu, no i strzelił bramkę na wagę zwycięstwa. Takiego Kaia lubimy i takiego Kaia chcemy oglądać. Jeśli uda mu się ustabilizować formę na solidnym poziomie, nasza gra w ofensywie powinna wyglądać dużo lepiej.