Skromne zwycięstwo na zakończenie sezonu. Chelsea 2:1 Watford

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.05.2022 18:49 / Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 00:27

W meczu ostatniej kolejki sezonu 2021/22 Chelsea pokonała na swoim stadionie z Watford 2:1. The Blues szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Kaia Havertza, w końcówce spotkania do remisu doprowadził rezerwowy Dan Gosling, ale w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na rzecz drużyny Thomasa Tuchela przechylił Ross Barkley.

Chelsea już od pierwszych minut prezentowała dobrą grę, była aktywna i odważnie atakowała przyjezdnych. The Blues grali swobodnie i starali się jak najczęściej stwarzać zagrożenie w polu karnym rywali.

Po siedmiu minutach gry podopieczni Thomasa Tuchela dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Kenedy zagrał bardzo ładną piłkę do Kaia Havertza, a ten nabiegając skierował futbolówkę do bramki. Była to bardzo ładna akcja londyńskiej ekipy.

W kolejnych minutach Niebiescy nadal atakowali i stwarzali sobie kolejne okazje. Defensorzy Watfordu mieli spore trudności ze zneutralizowaniem zagrożenia ze strony Kaia Havertza, a także Masona Mounta. Duet Mount-Havertz rozumiał się bardzo dobrze i był motorem napędowym gry ofensywnej całej drużyny.

Szerszenie rzadko opuszczały swoją połowę i atakowały bramkę Chelsea. Pierwsza groźna akcja w ich wykonaniu miała miejsce po pół godzinie gry. Édouard Mendy zdołał jednak obronić groźny strzał na krótki słupek.

W końcówce pierwszej połowy Chelsea stworzyła sobie kolejne okazje bramkowe. Mason Mount idealnie zagrał do Kaia Havertza, ale ten nie zdołał skierować piłki do bramki. Kilka minut później znakomite podanie do Niemca zagrał dobrze dysponowany w tym spotkaniu Kenedy, ale tym razem 22-latek trafił w poprzeczkę. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą część gry.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Watford grał odważniej, starał się stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy. Bardzo groźny strzał oddał João Pedro, ale Mendy zaliczył genialną interwencję. W kolejnych minutach Szerszenie w dalszym ciągu szukały wyrównującej bramki, zaś Chelsea oddawała pole rywalom.

Kolejne minuty przebiegały pod znakiem bardzo spokojnej gry. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, oglądaliśmy mało ciekawych okazji bramkowych.

Końcówka spotkania dostarczyła wielu emocji. W 87. minucie do wyrównania doprowadził Dan Gosling, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Masiny z lewego skrzydła. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, decydującą bramkę, już po upływie 90 minut, strzelił Ross Barkley. Dzięki temu Chelsea wygrała swój ostatni mecz w tym sezonie.

Chelsea 2:1 Watford (1:0). Bramki: Havertz 11', Barkley 90' – Gosling 87'

Chelsea: Mendy; Azpilicueta (c), Thiago Silva, Rüdiger (Barkley 65'); James, Kanté, Saúl, Kenedy (Sarr 59'); Ziyech, Havertz, Mount (Chilwell 89')

Watford: Bachmann; King (Cucho 74'), Cleverley, João Pedro, Sema; Kamara (Masina 76'), Sissoko (c), Femenía; Samir, Kabasele, Kayembe (Gosling 82')

Kamsu112
komentarzy: 1571
24.05.2022 19:10

teraz jeszcze wyczytałem że chelsea może się wymienić z juventusem do nas by trafił Rabiot a do juventusu Jorginho, co o tym sądzicie?

komentarzy: 3202
24.05.2022 21:44

Nie jestem fanem Rabiota , natomiast propozycja oddania Jorginho do Juve to dobry pomysł. Z Juventusu to już wolę wziąć np Dybalę a następcy Jorginho poszukać w innym zespole.

marek
komentarzy: 405
23.05.2022 09:45

Gdzie będziemy mogli oglądać PL ?? ( kibicować Chelsea)
Viaplay ?

komentarzy: 4301
23.05.2022 12:23

Niestety viaplay chyba że canal+wykupi od nich możliwość pokazywania kilku meczy np.3/4 w dany weekend.
Ale nie oznacza że to będzie z tych 3/4 meczy akurat nasz pokażą.

Pogromca
komentarzy: 363
23.05.2022 13:09

To już lepiej, żeby C+ nie wykupił tych paru meczów, bo płacąc za Viaplay będziemy oglądać mecze CFC w kratkę jak dobrze rozumiem. Wie ktoś czy na Viaplay można obejrzeć KAŻDY mecz Bundesligi czy tylko wybrane?

DejwCFC
komentarzy: 648
23.05.2022 13:41

Też się zastanawiam jak z tym Viaplay będzie. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda? Czy jak wykupi się w Vectrze np to jest taka sama ilość kanałów jakby się wykupiło na Internecie? Chodzi mi o to że C+ czasem nie puszczało w tv Chelsea ale na stronie internetowej już tak na dodatkowych kanałach których w tv nie było. Tylko ten jeden wcIrajszy mecz nigdzie nie był puszczany tak to wszystkie. I pytanie czy tam jest podobnie bo nie wiem czy wykupić w Vectrze czy na necie