OCENY ZA MECZ: Leeds United 0:3 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 12.05.2022 00:19 / Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 00:19

W meczu 36. kolejki Premier League Chelsea pewnie pokonała na wyjeździe Leeds United 3:0. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Édouard Mendy – bez oceny

Przeciwnicy nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę, a w rozegraniu też nie miał zbytnio pracy, bo większość gry toczyła się na połowie przeciwnika. Nie ma sensu zaniżać mu średniej oceną wyjściową.

Trevoh Chalobah – 7

Solidny powrót wychowanka do składu. Pewny w pojedynkach, nie robił błędów w wyprowadzeniu. Na jego koncie cztery udane ataki na piłkę.

Andreas Christensen – 6

Poprawny mecz, bardzo pewny w rozegraniu (113 celnych podań na 115 prób).

Antonio Rüdiger – 6

Jak wyżej. Wykręcił 95 procent celności podań.

Reece James – 8

Robił przeciwnikowi ogromne problemy na swojej prawej flance. Już na początku zanotował asystę wystawiając piłkę na strzał Masonowi Mountowi. W drugiej połowie to jego podanie napędziło akcję zakończoną golem Pulisica. Zaliczył też pięć udanych dryblingów, to najlepszy wynik na boisku.

Jorginho – 6

Dobrze kontrolował grę w środku pola, potrafił też pomóc w odbiorze zaliczając cztery udane ataki na piłkę.

Mateo Kovačić – 6

Jego występ skończył się przedwcześnie po urazie jaki odniósł w wyniku brutalnego faulu Daniela Jamesa. Do tej pory grał jednak dobrze i w swoim stylu napędzał rozegranie, potrafił też dwa razy udanie dryblować.

Marcos Alonso – 6

Poprawny mecz Hiszpana, potrafił utrzymać się przy piłce przy podwajanym kryciu a także ratować się dobrym podaniem pod pressingiem.

Mason Mount – 8

Jego kapitalny strzał w krótki róg bramki szybko pozwolił Chelsea ustawić mecz. Szukał kolejnych trafień oddając pięć strzałów na bramkę. Dryblował i pomagał w destrukcji. Do gola dorzucił asystę przy trafieniu na 2:0.

Romelu Lukaku – 7

Dość podobny występ do tego w meczu z Wolverhampton. Im dłużej trwało spotkanie, tym więcej było go w grze i dochodził do kolejnych sytuacji. W akcji bramkowej na 1:0 dobrze przeniósł ciężar gry do środka pola. Później był bardzo bliski trafienia po strzale głową. Po zmianie stron znowu się pomylił w niezłej sytuacji, ale cały czas był pod grą i utrzymując się przy piłce oraz odgrywając pomagał kolegom konstruować akcję. Wreszcie dopiął swego i po tym jak w polu karnym nieco zawiodło go przyjęcie piłki utrzymał się przy niej i zwiódłszy rywali, na raty, wpakował piłkę do bramki Mesliera.

Christian Pulisic – 6

W pierwszej połowie niemal niewidoczny, ale tuż po przerwie dał o sobie znać i ładnym wykończeniem gorszą nogą dał Chelsea dwubramkową zaliczkę. Oddał trzy strzały na bramkę.

Rezerwowi:

Ruben Loftus-Cheek – 7

Zmieniwszy Mateo Kovačicia potrafił podtrzymać intensywność Chorwata w środku pola. Wygrywał pojedynki w powietrzu (trzykrotnie) i przyczynił się do kompletnej dominacji drużyny w swojej strefie. Kolejne udane zawody wychowanka.

Hakim Ziyech – 6

Wszedł na boisko późno, bo dopiero w 78. minucie, ale dzięki dominacji Chelsea dostał kilka szans na wykazanie się. Zaliczył asystę przy bramce Romelu Lukaku, sam szukał też swojego trafienia, ale jego podkręcony strzał nieznacznie minął słupek.