2016/17 28 9 3 702 0 0 6.34 0
SUMA 76 25 6 2400 1 0 5.79 0

Biografia zawodnika

Kariera klubowa

W czasach juniorskich trenował w RFC Evere, RUSA Schaarbeek, FC Brussels, RSC Anderlecht i Standardzie Liège. W 2011 dołączył do seniorskiego zespołu tego ostatniego. W Eerste klasse zadebiutował 20 lutego 2011 w przegranym 1:4 meczu z KAA Gent. Na boisku pojawił się w 82. minucie, zastępując Francka Berriera. W 2014 został uhonorowany nagrodą Belgijskiego Hebanowego Buta, przyznawaną najlepszemu piłkarzowi ligi belgijskiej, który ma afrykańskie korzenie. Przed sezonem 2014/2015 odszedł do francuskiego Olympique Marsylia, w którym występował w sumie przez dwa lata. W tym czasie zagrał w 62 meczach Ligue 1, w których zdobył 26 goli. Pierwszy mecz w tych rozgrywkach rozegrał 9 sierpnia 2014 z SC Bastia (remis 3:3), zmieniając w 79. minucie Dimitri Payeta. Po sezonie 2015/2016 był łączony z transferem do wielu klubów. Były to m.in. angielskie Crystal Palace, Tottenham Hotspur i West Ham United oraz włoski Juventus F.C.. Ostatecznie 3 lipca 2016 został piłkarzem londyńskiej Chelsea F.C.. Kwota transferu wyniosła około 39 milionów euro. W Premier League po raz pierwszy zagrał 15 sierpnia 2016 w wygranym 2:1 spotkaniu z West Hamem, wchodząc na boisko w zamian za Oscara w 85. minucie. W sezonie 2016/2017 wraz z klubem świętował zdobycie mistrzostwa kraju. 31 stycznia 2018 został wypożyczony za 1,5 miliona euro do 30 czerwca 2018 do niemieckiej Borussii Dortmund. W swoim debiucie w Bundeslidze przeciwko 1. FC Köln zdobył dwa gole. Mecz ten został rozegrany 2 lutego 2018 i zakończył się wynikiem 3:2 dla klubu z Dortmundu.

Kariera reprezentacyjna

Dzięki swoim afrykańskim korzeniom mógł reprezentować Demokratyczną Republikę Konga. Odrzucił jednak tę możliwość i w 2015 roku nie zaakceptował powołania do reprezentacji tego kraju. W latach 2012–2014 występował w reprezentacji Belgii do lat 21. Zagrał dla niej w 13 meczach i zdobył 7 bramek. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował 28 marca 2015 w wygranym 5:0 meczu z Cyprem. Na boisko wszedł w 77. minucie, zastępując Christiana Benteke. Trzy minuty później strzelił ostatniego gola tego meczu po podaniu Radjy Nainggolana. Został powołany na Mistrzostwa Europy 2016. Wystąpił na nich w dwóch spotkaniach: w 1/8 finału z Węgrami i ćwierćfinale z Walią. W meczu z Węgrami w 78. minucie zdobył bramkę na 2:0 po asyście Edena Hazarda.

Źródło: Wikipedia