SUMA 35 11 7 2347 0 0 5.39 0

Biografia zawodnika

Kariera klubowa

Początki

Urodził się w Hershey, w stanie Pensylwania. W 2011 rozpoczął karierę piłkarską w miejscowym, juniorskim klubie Pennsylvania Classics. Od wczesnego dzieciństwa zafascynowany był piłką nożną. Następnie rozpoczął treningi z profesjonalistami, w lokalnym klubie Harrisburg City Islanders. W lipcu 2014, w wieku 15 lat, przeprowadził się wraz z ojcem Markiem do Niemiec, aby przejść i trenować do akademii Borussii Dortmund.

24 stycznia 2016 zadebiutował w niemieckim klubie Borussia Dortmund, w meczu towarzyskim przeciwko 1. FC Union Berlin, w spotkaniu tym rozegrał 90 minut, strzelił gola oraz zaliczył asystę. Sześć dni później, 30 stycznia zadebiutował w Bundeslidze, w wygranym 2:0 meczu 19. kolejki przeciwko FC Ingolstadt 04, w 68. minucie wszedł z ławki rezerwowych za Adriána Ramosa. 18 lutego, Pulisic zadebiutował w Lidze Europy, w wygranym 2:0 pierwszym meczu 1/16 finału z FC Porto. 17 kwietnia 2016, w wygranym 3:0 meczu 30. kolejki Bundesligi z Hamburger SV, strzelił w 38. minucie swojego pierwszego gola w niemieckiej ekstraklasie, tym samym został czwartym najmłodszym strzelcem w historii Bundesligi, mając 17 lat i 212 dni. Sześć dni później, 23 kwietnia w wygranym 3:0 meczu 31. kolejki Bundesligi z VfB Stuttgart, ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę w 45. minucie, tym samym dzięki strzelonej bramce, został najmłodszym zawodnikiem w historii Bundesligi z co najmniej dwoma golami, mając 17 lat i 218 dni. W sezonie 2015/2016 został wicemistrzem Niemiec z Borussią. W sumie, we wszystkich rozgrywkach, rozegrał 12 meczów, w których zdobył 2 bramki.

Kariera reprezentacyjna

W 2013 został powołany przez trenera Tony’ego Lepore do młodzieżowej reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 15. 30 kwietnia 2013 zadebiutował w zremisowanym 0:0 meczu towarzyskim z Włochami. W tym samym roku został powołany przez Richiego Williamsa do reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 17. W 2016 został powołany przez selekcjonera Jürgena Klinsmanna do seniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. 30 marca 2016 zadebiutował w wygranym 4:0 meczu eliminacyjnym Mistrzostw Świata 2018 z Gwatemalą. Swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji zdobył 29 maja 2016 w wygranym 4:0 meczu towarzyskim z Boliwią. W 2016 został powołany przez Jürgena Klinsmanna do kadry na Copa América 2016. W całym turnieju rozegrał 3 mecze, dochodząc z drużyną do fazy pucharowej, gdzie w meczu o 3. miejsce przegrała 0:1 z Kolumbią.

Źródło: Wikipedia