Mecz bez historii, Werner z debiutancką bramką. Brighton 1:1 Chelsea

Autor: Maciej Stybel Dodano: 29.08.2020 18:21 / Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 15:09

Chelsea w swoim pierwszym meczu towarzyskim, w obecnym okresie przygotowawczym, zremisowała z Brighton 1:1. Dla gospodarzy trafił Gross, a dla The Blues premierowe trafienie zaliczył Timo Werner. Oprócz debiutu Niemca mogliśmy również zobaczyć Hakima Zyiecha, który również rozgrywał swoje pierwsze spotkanie w niebieskich barwach.

Chelsea szybko otworzyła wynik spotkania na Amex Stadium. W 4. minucie fenomenalnym podaniem do Calluma Hudsona-Odoia popisał się Hakim Zyiech. Anglik zgrał piłkę głową do Timo Wernera, a ten w starciu sam na sam z Ryanem nie dał żadnych szans golkiperowi Mew. Po dobrym początku The Blues spuścili z tonu i nie stwarzali sobie już takich sytuacji. Do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Grahama Pottera, ale brakowało im wykończenia. Bardzo aktywny był zwłaszcza Leandro Trossard. Po stronie Chelsea wyróżniali się Zyiech i Werner. Ostatecznie zawodnicy The Blues po pierwszej połowie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy swoją najlepszą szansę otrzymały Mewy. Rüdiger faulował w polu karnym Lewisa Dunka i do jedenastki podszedł Neil Maupay, który został zatrzymany przez Willy'ego Cabalero. Argentyńczyk popisał się naprawdę wspaniałą interwencją. Osiem minut później Brighton stanęło przed kolejną szansą, ale po dośrodkowaniu Mac Allistera z rzutu wolnego Adam Webster trafił w poprzeczkę. Piłkarze Chelsea stwarzali sobie mało okazji i grali w leniwym tempie. Z powodu urazu boisko musiał też przedwcześnie opuścić Hakim Zyiech. Zemściło się to w 89. minucie, kiedy po przewinieniu Ampadu Mewy otrzymały kolejny rzut karny. Tym razem z jedenastu metrów nie pomylił się Pascal Groß. W doliczonym czasie drugiej połowy szansę miał jeszcze Giroud, ale jego strzał obronił Roberto Sanchez. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Frank Lampard może mieć mieszane uczucia po pierwszym sparingu w obecnym okresie przygotowawczym.

Brighton 1:1 Chelsea

Składy:

Brighton: Ryan (60' Walton, 78' Sanchez) - Veltman (46' Lamptey), Webster (60' Burn), Dunk (60' Duffy), White (60' Bernardo), March (60' Alireza) - Bissouma (60' Stephens), Alzate (46' Molumby), Lallana (46' Mac Allister) - Maupay (60' Gross), Trossard (60' Connolly)

Chelsea: Kepa (46' Caballero) - James (66' Lawrence), Christensen (46' Rudiger), Clarke-Salter (46' Zouma), Marcos Alonso (66' Maatsen) - Kante (61' Baker), Kovacić (61' Ampadu), Loftus- Cheek (72' Vale) - Zyiech (59' Gallagher), Werner (61' Giroud, 92' Castillo), Hudson-Odoi (72' McCormick)

yarexq V2
komentarzy: 1791
30.08.2020 16:05

Saga przyjścia Havertza do nas już się skończyła. Deal done, czekać tylko na oficjalkę.

komentarzy: 4268
30.08.2020 16:16

Mówisz:)?Bo wchodzenie tu na stronę i czy jest już potwierdzone czy nie to męczy:)he he ale i tak będę wchodził:)!

yarexq V2
30.08.2020 16:54

Pewka :D ja już jestem zrelaksowany. Havertz jest nasz. Romano ma 99,9999%, jeśli chodzi o wiarygodność. No, może inaczej jedynie mówił ten norweski dziennikarz, sam wklejałem jego wiadomość, ale jak się spojrzy na jego tweety sprzed kilku dni to 10 jest o Havertzie, i są to tweety typu "Havertz is getting closer..." "Still no agreement between Chelsea and Bayer". Czyli takie typowe spamowanie dla atencji, żeby znaleźć uwagę.

30.08.2020 15:43

Bayer wrócił do treningów a na zdjęciach nie widać Havertza:)
Zresztą każdy może to sprawdzić ja przeglądałem i go nie zauważyłem..

30.08.2020 15:39

Bayer Leverkusen are completing paperworks for Kai Havertz to Chelsea and are now pushing to sign Patrik Schick from AS Roma (back from loan RB Leipzig). Talks on between the two clubs - also Fulham made an inquiry for Schick on last hours.
Takie informacje znalazłem ale czy to prawda to nie mam pojęcia, zapewne chciałbym aby saga przejścia Havertza do nas się już skończyła.

30.08.2020 15:35

Mi się sparing podobał,wiadoma rzecz że najlepiej wygrać takie spotkanie 4:0 czy 7:0 ale sam Lampard mówił że w takich meczach wynik nie jest ważny.
Potrzebne są takie spotkania aby przetestować zawodników nowych jak i zawodników którzy są z wypożyczeń bo być może któryś z nich znajdzie się w szerokim składzie na przyszły sezon,Lampard każdemu musi się przyglądać i to z pewnością robi.

Teraz czekam na informacje odnośnie kolejnego spotkania towarzyskiego:)
Jak ktoś coś będzie wiedział kiedy gramy kolejny to pisać mi tu,z góry dzięki!