Podsumowanie 21. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 01.02.2021 14:07 / Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 14:07

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem 21. kolejki Premier League.

Skróty meczów:

Everton vs Newcastle (0:2)

Niespodziewany rezultat na Goodison Park! Choć pierwsza połowa nie zaszczyciła kibiców żadnym golem, to jednak druga pod tym względem była już o wiele lepsza. W 73. minucie Callum Wilson mocnym strzałem głową pokonał Jordana Pickforda, a kilkanaście minut później 28-letni napastnik Srok znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem The Toffees i ponownie bezproblemowo wykończył akcję.

Warto zapamiętać:

• Dublet Calluma Wilsona

West Brom vs Fulham (2:2)

Remis w walce o utrzymanie! Gole dla drużyny Sama Allardyce'a strzelali Kyle Bartley oraz Matheus Pereira, a w składzie gości strzelcami zostali Bobby Reid i Ivan Cavaleiro. Ten wynik z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej ze stron, gdyż obie znajdują się w strefie spadkowej, a na tym etapie sezonu każde zwycięstwo jest na wagę złota.

• Dwie świetne obrony Sama Johnstone'a

Manchester City vs Sheffield United (1:0)

Niestety Szabelki po ostatnim zwycięstwie nad Manchesterem United, uległy niebieskiej ekipie z Manchesteru. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Gabriel Jesus, który w 9. minucie spotkania z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki i w rezultacie zagwarantował The Cityzens zwycięstwo.

• Świetny mecz w wykonaniu Aarona Ramsdale'a zwieńczony kilkoma kapitalnymi interwencjami

Crystal Palace vs Wolves (1:0)

Złej passy wilków ciąg dalszy. Tym rezem ekipa Nuno Espírito Santo uległa Orłom na Selhurst Park. W 60. minucie to Eberechi Eze oddał mocny strzał na bramkę Rui Patrício, który w rezultacie po błędzie portugalskiego golkipera, zakończył się bramką dającą trzy punkty.

• Błąd w interwencji Rui Patrício, który kosztował Wilki utratę punktów

Arsenal vs Manchester United (0:0)

Niestety, HIT 21. kolejki Premier League zakończył się bezbramkowym remisem. Z sytuacji wartych zapamiętania, trzeba na pewno wyróżnić fenomenalną interwencję Bernda Leno w pierwszej połowie meczu. Niemiec świetnie obronił strzał z dystansu Freda i zarazem uchronił Kanonierów przed porażką.

• Interwencja Bernda Leno

• Wiele niewykorzystanych sytuacji przez obie drużyny

Southampton vs Aston Villa (0:1)

Kolejne zwycięstwo 1:0, tym razem dane The Villans. Zwycięskie trafienie dla ekipy Deana Smitha zdobył wypożyczony z Chelsea, Ross Barkley. Anglik w 41. minucie mocnym strzałem głową zaskoczył bezradnego Alexa McCarthy'ego i wyprowadził gości na prowadzenie. Trzeba również wspomnieć o tym, że drużyna gości zdobyła gola wyrównującego, lecz nie został on zaliczony przez VAR, który wykrył spalonego, obecnego w akcji bramkowej.

• Ross Barkley dający zwycięstwo dla The Villans

• Kontrowersje związane z VAR-em przy niezaliczonym golu dla Świętych

Chelsea vs Burnley (2:0)

The Blues bezproblemowo rozprawili się z zawodnikami Seana Dyche'a 2:0. Bramki dla Londyńczyków strzelili César Azpilicueta oraz Marcos Alonso. Choć obie bramki były bardzo ładne, to jednak w pamięci zapadnie sam z pewnością trafienie 30-letniego Hiszpana. Alonso popisał się świetnym przyjęciem piłki w polu karnym rywala, po czym fenomenalnie wykończył akcję strzałem w woleja. Warto również wspomnieć, że było to pierwsze zwycięstwo Chelsea pod wodzą nowego menedżera, Thomasa Tuchela.

• Piękne trafienie Marcosa Alonso

Leicester vs Leeds (1:3)

Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Harvey Barnes, który w 13. minucie celnym uderzeniem pokonał Kaspera Schmeichela i wyprowadził Lisy na jednobramkowe prowadzenie. Choć gospodarze znacznie przeważali w statystykach, to jednak zawodnicy Bielsy wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Gol na 1:1 padł w 15. minucie po mocnym strzale Stuarta Dallasa. Dopiero w 70. minucie Patrick Bamford przepięknym uderzeniem wyprowadził The Peacocks na prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętował Jack Harrison, który w końcówce spotkania dostał podanie na pustą bramkę i nie zawachał się tego wykorzystać.

• Świetna bramka Bamforda

West Ham vs Liverpool (1:3)

Pierwsze trafienie tego spotkania przyszło nam oglądać dopiero w 57. minucie. Mohamed Salah popisał się swoim firmowym uderzeniem, a mianowicie zejściem do lewej nogi i uderzeniem po dłuższym słupku. Łukasz Fabiański był bez szans. Egipcjanim niespełna 11 minut później, znów trafił do bramki polskiego golkipera. Tym razem gwiazda Liverpoolu zaskoczyła golkipera Młotów sprytną podcinką. Gol na 3:0 padł po strzale Georginio Wijnalduma w 84. minucie. Gospodarze, pomimo znacznej dominacji przyjezdnych, zdołali strzelić gola honorowego. Dokonał tego Craig Dawson, który po wrzutce Aarona Cresswella z rzutu rożnego, pokonał Alissona Beckera celnym uderzeniem w prawy róg bramki.

• Kapitalne trafienie i dublet Mohameda Salaha

Brighton vs Tottenham (1:0)

Ostatnia piłkarska batalia 21. kolejki zakończyła się niespodziewanym rezultatem, gdyż Mewy pokonały na własnym stadionie Tottenham 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył Leandro Trossard, który po składnej akcji ofensywnej Mew, nie miał problemów z jej wykończeniem. Z sytuacji wartych wyróżnienia, na pewno trzeba wspomnieć kapitalną interwencję Roberta Sáncheza po strzale Carlosa Viníciusa oraz fenomenalny blok Toby'ego Alderweirelda, który uratował Koguty przed stratą kolejnej bramki.